Menu

No bell - nie tylko w ferie!

Korki w mieście, okolice szkół oblężone, czas dojazdu do pracy +50%, ot… koniec ferii

A z czym Wam kojarzy się szkoła?

Z: nauczycielami, kanapkami, zadaniami domowymi, dzwonkami… i kilkoma rzeczami, o których lepiej nie wspominać, typu szatnie i zapach trampek.

Okazuje się, że jest w Polsce szkoła, która odbiega znacząco od naszych wspomnień i być może doświadczeń części Was, jako Rodziców dzieci szkolnych. 

No Bell  - to szkoła bez dzwonka, bez ocen i podręczników. Co więcej niedawno została uznana za najlepszą szkołę innowacyjną na świecie, przy czym realizuje program zatwierdzony przez Kuratorium.

Szkoła ta odbiega od schematów edukacyjnych dobrze nam znanych, naukę traktuje jak odkrywanie świata. Nauczyciel jest w niej postawiony w roli Pedagoga, czyli osoby prowadzącej dziecko, a nie podającej wiedzę. Uczeń natomiast jest Odkrywca.

A teraz nieco o „starszakach”

Nasze doświadczenia, z rozmów z klientami, wykazują, że myślenie innowacyjne  o uczeniu się dorosłych, wcale niej jest tak powszechne jak uważaliśmy. Nadal często szkolenia kojarzą się w formą podającą i rzutnikiem, a ilość pokreśleń jak bardzo firma chce tego uniknąć obrazuje, jak zjawisko jest popularne. Jeśli chcecie wziąć udział w szkoleniu, które zrealizuje postawione mu cele,  a jednocześnie pozwoli złamać schematy myślenia, zmusi do kreatywności, ruchu (choćby gimnastyki mózgu), pozwoli trenować kompetencje tj. komunikacja, zarządzanie zmianą, czy pracę projektową z budowaniem zespołu – ZAPRASZAMY
Jeśli chcecie przy okazji przysłużyć się społeczności lokalnej, nawiązując  do odpowiedzialności społecznej Firmy – ZAPRASZAMY tym bardziej. Wymyślimy we współpracy z Wami rozwiązanie, które umożliwi realizacje Waszych planów rozwojowych w ciekawy i wartościowy sposób


Z pozdrowieniami,
Zespół TAW Polska